Poradnik początkującego ogrodnika

Ogrodnictwo doniczkowe cieszy się niesłabnącą popularnością. Piękne kwietniki przystrajające balkony, werandy i ogrody ubogacają przestrzeń i pozwalają człowiekowi obcować z zachwycającą naturą. Cebulki roślin są szeroko dostępne – bez problemu nabędziemy je w specjalistycznych sklepach stacjonarnych, ale także na bazarach. Osoby wykorzystujące na co dzień dobrodziejstwa technologii zamówią sadzonki bez wychodzenia z domu – wystarczy tylko kilka kliknięć myszy, by nabyć pożądany towar przez internet. Gdy dopiero rozpoczynamy przygodę z tego typu uprawami, opłaca się dobrze przygotować i zakupić takie kwiaty, które z pewnością wzejdą.

Akcesoria

Zanim zaopatrzymy się w odpowiednie cebulki roślin, najpierw musimy zainwestować w akcesoria. Zacznijmy od donic – należy wybrać je z głową. Za małe przyczynią się do zahamowania wzrostu, natomiast za duże zajmą sporo miejsca na balkonie czy tarasie. Mądrze zatem podejść do tej transakcji z rozwagą. Później czas na ziemię. Optymalny rozwój gwarantuje ta z domieszką torfu i wysoką zawartością próchnicy. Keramzyt w składzie polepszy zaś właściwości wodne i napowietrzające. W dalszej kolejności warto zadbać o narzędzia. Z pewnością przydadzą się małe pazurki, motyka, grabki, a wymagający mogą też postawić na miniaturowy kultywator. Rękawice są indywidualną kwestią – jedni nie wyobrażają sobie bez nich pracy, inni uważają je za zbędne.

Zwiastuny wiosny

Z reguły jesteśmy niecierpliwi. Zdecydowana większość z nas chciałaby natychmiastowych efektów, najlepiej jak najmniejszym nakładem pracy. Takie myślenie odnosi się praktycznie do wszystkich towarzyszących nam dziedzin. W kontekście hodowli wcześniej zdefiniowanej flory na rezultaty nie trzeba długo czekać. Cebulki roślin z rodzin hiacyntów, irysów, krokusów, narcyzów i szafirków charakteryzują się krótkim okresem wzrostu, dlatego niedługo po marcowo-kwietniowych nasadzeniach zaczną kiełkować i kwitnąć. Są symbolem budzącego się życia po zimowej drzemce, w związku z tym uchodzą za zwiastuny wiosny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *