Piękne i urzekające dalie

Gdybyśmy zapytali ogrodników, który kwiat hodowlany jest najpopularniejszy, to jakich odpowiedzi moglibyśmy się spodziewać? Z pewnością często przewijałby się tulipan. Wielu optowałoby także za krokusem. Czosnek ozdobny również miałby rzeszę fanów. Co odważniejsi postawiliby na szafirki. Jednak niekwestionowanym liderem byłyby dalie. Sadzonki tych florystycznych okazów co roku sprzedawane są w ogromnych ilościach, wskutek czego bez wątpienia królują w zestawieniu najpowszechniejszych roślin ozdobnych.

Monotematyczna różnorodność

Obecnie zdarzają się parki posiadające w swoich zasobach tylko dalie. Sadzonki porozsiewane po całym terenie mogłyby wprowadzać monotematyczność, ale to pozory. Mianowicie ich różnorodność kolorystyczna sprawia, że przełamanie gatunkowej nudy przychodzi nadspodziewanie łatwo. Intensywny róż, delikatna żółć, ognista czerwień, nieskazitelna biel czy hipnotyzująca czerń wizualnie fascynują i nie pozwalają oderwać wzroku. Także w kontekście rozmiarów obserwowana jest duża rozmaitość. Jedne egzemplarze osiągają maksymalnie 20 centymetrów, inne natomiast pną się w górę na ponad 2 metry!

Dla początkujących

Profesjonaliści tworzą nieprawdopodobne kompozycje z wykorzystaniem kwiatów, jakimi są dalie. Sadzonki tych roślin to również świetna propozycja dla początkujących. Nie są drogie, ponadto nie wymagają zaawansowanych umiejętności i są dość proste w hodowli. To wręcz idealna opcja dla laików, gdyż umożliwia zdobycie pierwszych szlifów w ogrodniczym fachu i wybacza wiele błędów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *