Chcesz mieć pięknie kwitnący ogród? Postaw na kwiaty cebulowe!

Dla laika termin cebulowe kwiaty nie kojarzy się zbyt dobrze. Przede wszystkim chodzi tu o jego pierwszy człon – cebulowe. Dla zdecydowanej większości społeczeństwa oznacza on warzywo o charakterystycznym, ostrym zapachu, od którego kręci w nosie, a oczy same łzawią. I choć jest on składnikiem dużej ilości potraw, to niewiele osób decyduje się samodzielnie go kroić, raczej zostawiają to innym. Zatem cebulowe kwiaty z początku niekoniecznie przywodzą na myśl pozytywne odczucia. Tymczasem dla ogrodników właśnie tego rodzaju rośliny stanowią istotną składową ogrodów.

Tulipan, szafirek, cebulica

Cebulowe kwiaty tworzą zróżnicowaną i dużą rodzinę. Zaliczamy do niej na przykład tulipany. Ten gatunek jest niezwykle popularny na całym świecie. To stały bywalec parków, ale także bukietów przygotowywanych na liczne okazje. Szafirek to kolejny przedstawiciel owego klanu. Pięknie kwitnie na rabatach, napawając dumą właścicieli przydomowych działek. Często jest powodem pochwał postronnych obserwatorów. Cebulica natomiast urzeka swoim wyglądem, ale wymaga sporego zaangażowania i skrupulatnej pielęgnacji, wskutek czego na jej uprawę decydują się zazwyczaj doświadczeni hodowcy.

Tanie i szeroko dostępne

A co w kontekście sadzonek? Cebulowe kwiaty są stosunkowo tanie, w związku z czym ich zakup nie nadwyręży domowego budżetu. Warto również wspomnieć o szerokiej dostępności tego rodzaju produktów ogrodniczych. To jedne z kluczowych argumentów przemawiających na ich korzyść, toteż inwestycja w nie będzie przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *